Strany Most-Híd a MKDSZ-MKDA pôjdu do volieb v roku 2020 spoločne

MEGOSZTÁS
Delegácie strán Most-Híd a Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie (MKDSZ-MKDA) sa na svojom piatkovom rokovaní dohodli, že strany pôjdu do parlamentných volieb v roku 2020 spoločne. Predstavitelia strán sa zhodli na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Republiková rada strany Most-Híd v júni rozhodla, že strana svoju kandidátku otvorí tým stranám a politickým subjektom, ktoré vyznávajú podobné hodnoty ako Most-Híd, a zastupujú záujmy regiónov a národnostných menšín. Na základe tohto uznesenia začali rokovania medzi Mostom-Híd a MKDSZ-MKDA, ktoré boli ukončené dohodou.

“Považujeme za mimoriadne dôležité, aby národné a kresťanské hodnoty mali svoje zastúpenie aj v slovenskom parlamente. Preto sme od začiatku rokovaní trvali na tom, aby si MKDSZ-MKDA aj v prípade spoločnej kandidátky zachovala svoju identitu,” vyhlásil predseda MKDSZ-MKDA Csaba Fehér.

Delegácie oboch strán budú o tejto dohode informovať republikové rady v nasledujúcich dňoch. Predmetom rokovaní boli dve varianty. O tom, ktorá bude finálna, rozhodnú výsledky rokovaní so stranou SMK.